Auchan – wycieczka zawodoznawcza

W dniu 21 marca 2019 r. uczniowie klasy 8 SP oraz 3 Gimnazjum udali się do Hipermarketu Auchan – Bielsko-Biała. Wycieczka zawodoznawcza miała na celu poznanie zasad funkcjonowania dużej firmy handlowej. W pierwszej części spotkania odbyła się prelekcja na temat historii powstania tego rodzinnego przedsiębiorstwa oraz organizacji handlu. Pani Joanna Czeredrecka – Pyka, wieloletni pracownik firmy, opowiedziała o specyfice pracy tak dużego sklepu, zaopatrzeniu, przyjmowaniu, odbiorze ilościowym i jakościowym oraz przechowywaniu towaru.
Przy poczęstunku w postaci tworzonych na miejscu pysznych wypieków: pizzy, chleba, ciasteczek i pączków, poznaliśmy zasady rekrutacji oraz oczekiwania firmy w stosunku do nowych pracowników Auchan.
W dalszej części spotkania młodzież miała okazję zobaczyć pracę cukierni i piekarni, które na wszystkich zwiedzających zrobiły ogromne wrażenie. Kolejnym elementem wycieczki były magazyny produktów przemysłowych i żywnościowych oraz chłodnie. Na koniec przyszedł czas na rampy, gdzie podjeżdżają samochody z towarami.
Bardzo serdecznie dziękujemy za tak ciepłe i wspaniałe przyjęcie podczas tej pierwszej w tym roku, wiosennej wycieczki.