Ciąg dalszy udziału klasy 1a i 3a w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „Dzieci uczą rodziców”

W tym miesiącu klasa 1a i 3a zrealizowała kolejny temat z ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „Dzieci uczą rodziców” zorganizowaną przez Centrum Rozwoju Lokalnego, objętą honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Tym razem tematem naszej styczniowej lekcji były: „Bezpieczne zabawy zimą”. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną, na której zapoznali się z następującymi zagadnieniami:

 • Zimą ciepło ubieram się!
  „W zimę na dworze panuje mróz. Wychodząc z domu, nie zapomnij więc ciepło się ubrać. Załóż kurtkę, czapkę, szalik i rękawiczki. Dzięki nim nie zmarzniesz”.
 • Zimą szybko zapada zmrok – noszę odblaski, więc jestem widoczny!
  „Zimą szybko zapada zmrok. Abyś był widoczny na drodze, pamiętaj o odblaskach. Dzięki nim będziesz widoczny przez kierowców”.
 • Jeżdżę na łyżwach tylko na specjalnie przygotowanych lodowiskach!
  „Jazdę na łyżwach trenuj tylko na lodowiskach. Nie wchodź nigdy na zamarznięte rzeki czy jeziora. To bardzo niebezpieczne”.
 • Na sankach jeżdżę w bezpiecznym miejscu – z dala od jezdni i samochodów!
  „Uwielbiasz zjeżdżać na sankach? To super! Pamiętaj jednak, żeby na trasę zjazdów wybierać miejsca położone z dala od jezdni i samochodów”.
 • Jeżdżę na nartach tylko w odpowiedniej odzieży ochronnej i pod bacznym okiem instruktorów!
  „Gdy wybierasz się na stok, koniecznie załóż kask ochronny. W nim Twoja głowa jest bezpieczna. Wybieraj też trasy narciarskie, dostosowane do Twoich umiejętności”.
 • Zabawa śnieżkami? Wiem, jak bawić się bezpiecznie!
  „Śnieżki? Super sprawa. Pamiętaj jednak, żeby kulki lepić tylko ze śniegu. Kawałki lodu i kamienie są zabronione. Nie celuj też w twarz swojego przeciwnika”.
 • Sople lodu? Są niebezpieczne – omijaj je szerokim łukiem!

Na zakończenie lekcji, aby utrwalić poznane wiadomości, uczniowie pokolorowali obrazek związany z tematyką lekcji. Swoje prace dzieci zabrały do domu, aby pokazać rodzicom i porozmawiać z nimi na ten temat.