Czym jest przyjaźń?

„Przyjaźń to wielkie drzewo, co chroni nas przed ulewą.
Przyjaźń – roślinka mała, co bez opieki nie działa”…

Takimi słowami piosenki uczniowie klasy 3a wraz ze swoją wychowawczynią p. Joanną Klyta przywitali 11 grudnia panią wicedyrektor mgr Zofię Zamarię i panią pedagog mgr Dorotę Popik na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej.
Celem głównym zajęć było objaśnienie pojęcia „dobro powraca” na podstawie koreańskiej bajki „Starszy brat, młodszy brat”.
Podczas zajęć uczniowie analizowali treść, wypowiadali się na temat bohaterów, wskazywali w bajce elementy humorystyczne i optymistyczne, wyjaśniali naukę płynącą z bajki i powiedzenia „dobro powraca”, układali i zapisywali pytania do podanych zdań, objaśniali przysłowia związane z przyjaźnią, dokonywali obliczeń matematycznych i prezentowali swoją twórczość własną.
Na zajęciach nie zabrakło również klocków,tak modnych dzisiaj w edukacji, z których dzieci zbudowały swojego przyjaciela.
To była niezwykle cenna lekcja.
Uczniowie spisali się na szóstkę z plusem, a każdy trzecioklasista wie, co oznacza być przyjacielem, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie i, że nie ten jest przyjacielem, co cię chwali, ale ten, co prawdę ci powie.