Mikołajki klasy 1a i 2a w Teatrze Polskim

Tradycją naszej szkoły są wyjazdy do teatru i innych instytucji kultury z okazji mikołajek. Nie mogło być więc inaczej również 6 grudnia br., kiedy to kl. 1a i 2a wybrały się pod opieką p. Krystyny Piekarskiej, p. Joanny Klyty, p. Moniki Szymanek-Byrskiej oraz rodziców z kl. 1a do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej na spektakl pt. „Kot w butach”.
„Kot w butach”, jeden z najatrakcyjniejszych tytułów baśniowej klasyki, znany jest chyba wszystkim – choćby ze zbiorów Ch. Perraulta czy braci Grimm. Bajka o mądrym, sprytnym i przedsiębiorczym kocie, który sprawia, że jego biedny i niezbyt zaradny pan odnosi sukces została zaprezentowana naszym milusińskim na deskach bielskiego teatru w pomysłowej i zabawnej formie. Przedstawienie to zawładnęło sercami widzów dzięki znakomitej grze aktorskiej oraz pięknym kostiumom i scenografii.
Okazało się, że to nie przysłowiowy pies, lecz kot jest „najlepszym przyjacielem człowieka”, a ponadto jak w każdej z bajek – wszystko dobrze się skończyło!
Tegoroczny wyjazd do Teatru Polskiego zorganizowała opiekunka SU klas młodszych – p. Krystyna Piekarska.
Tego dnia dzieci miały również okazję podziwiać świąteczne choinki na Placu Chrobrego oraz Placu ZWM, a po powrocie do szkoły pięknie namalowały ilustracje do przedstawienia „Kot w butach”.