Mikołajki w Szkole Podstawowej

W dniu 6 grudnia br. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej pod opieką mgr Krystyny Piekarskiej zorganizował dla dzieci z klas 1-3 zabawy mikołajkowe, które odbywały się w czasie przerw na korytarzu szkolnym. Okazuje się, że nasi najmłodsi bardzo lubią towarzystwo swoich starszych kolegów i chętnie z nimi współpracują.

Na jednej z lekcji wielką niespodziankę sprawił uczniom Święty Mikołaj, który w towarzystwie Śnieżynki i Diabełka odwiedził wszystkie klasy i obdarował dzieci słodyczami. Radości było co niemiara! W tym dniu cała szkoła udała się po lekcjach na spektakl pt. „Pinokio” do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Był to gościnny występ artystów teatru cieszyńskiego. Przedstawienie było bardzo udaną adaptacją znanej bajki.

Natomiast w dniu 8 grudnia zorganizowano dla uczniów klas 1-3 mikołajkowe zawody sportowe, które przygotował nauczyciel wychowania fizycznego mgr Wiesław Radaczyński. Pani dyrektor Zofia Zamaria zapewniła wszystkim uczestnikom sportowych rywalizacji dyplomy oraz miłe niespodzianki. Szkoda, że na następne mikołajki trzeba czekać aż dwanaście miesięcy.