Programowanie i robotyka w klasie 2a

Uczniowie klasy 2a mają możliwość korzystania z dobrodziejstw nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych. Mając do dyspozycji Lego Education w wersji WeDo 2.0 oraz zapał świeżo przeszkolonej w tym zakresie wychowawczyni p. Krystyny Piekarskiej, dzieci mogły uczestniczyć w ciekawych i atrakcyjnych zajęciach z programowania i robotyki. Drugoklasiści pod czujnym okiem swojej Pani budowali ślimaki, pingwiny, wiatraki i roboty. Następnym krokiem było zaprogramowanie tych obiektów wg koncepcji poszczególnych grup. W ten sposób ożywiono robociki, sprawiając wszystkim mnóstwo autentycznej frajdy i radości!

W poprzednich dniach uczniowie klasy 2a korzystali także z przyniesionych przez siebie klocków Lego, konstruując z nich różnorodne rzeczy oraz tworząc m.in. tzw. storytelling. Grupa dziewczynek wykreowała „Przygody trzech youtuberek”, zaś chłopcy wymyślili „Grę w wymienianie się zwierzątkami z obcych światów”.

Trzeba przyznać, że takie zajęcia to wartość dodana do edukacji w klasycznym wydaniu, a co najważniejsze znakomicie rozwijające kreatywność i myślenie, tak pożądane w dzisiejszym świecie. Oczywiście będziemy te zajęcia kontynuować oraz wzbogacać o nowe pomysły wychowawczyni i naszych zdolnych dzieciaków. :)