Szkoła Podstawowa nr 38 w projekcie

Akcja „Bezpiecznie z Profi Credit” została zainicjowana przez sponsora tytularnego bielskiej drużyny siatkarskiej BKS Profi Credit, który zaprosił przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji oraz WORD-u do udziału w przedsięwzięciu. Celem projektu jest propagowanie zdrowego i sportowego stylu życia, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa podczas imprez masowych.

Kolejny raz gościliśmy w naszej szkole zawodniczki klubu BKS Profi Credit. Tym razem odwiedziły nas Marta Krajewska i Magda Jagodzińska. Siatkarki opowiadały o swojej karierze sportowej i zachęcały uczniów do czynnego uprawiania sportu. Zawodniczki zapoznały zgromadzonych z historią klubu BKS, działalnością sekcji siatkarskiej oraz historią drużyny, w której grają. Przedstawiciel policji uczył zgromadzonych w auli szkolnej, jak bezpiecznie zachowywać się podczas imprez masowych, w tym na stadionach i w halach sportowych. Uczniowie otrzymali opaski odblaskowe oraz broszury informacyjne, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Zawodniczki poprowadziły w hali sportowej rozgrzewkę dla uczniów gimnazjum, a później sędziowały mecz siatkówki drużyn mieszanych. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Jolanta Wiśnicka-Wacławik.
Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas!