W naszej pamięci – Ci co odeszli

31 października br. odbył się w auli szkolnej apel z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uczniowie z kl. 5 i 7 SP zapoznali społeczność szkolną z historią kształtowania się w/w dni w kalendarzu liturgicznym oraz określili ich znaczenie i różnice. Zostały również zaprezentowane przez nich relikwie: św. Jana Pawła II, św. Kingi, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Franciszka oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W atmosferę uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego wprowadziły zebranych także liczne wiersze deklamowane przez uczniów klasy 1 SP.
Program artystyczny był poświęcony również tematyce hospicyjnej. Uczniowie zostali zapoznani z historią i celem akcji Pola Nadziei, w którą kolejny raz włączyliśmy się jako szkoła podstawowa.
Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących od wielu lat jest aktywnym uczestnikiem i propagatorem tej idei. Na początku rozprowadzaliśmy cegiełki tylko wśród nauczycieli uczących w naszej szkole. Potem znaleźliśmy wśród rodziców wielu wspierających tę akcję. Dziś całe rodziny uczestniczą każdego roku w zbiórkach na rzecz hospicjum w Bielsku-Białej.
Na zakończenie spotkania został wspólnie odśpiewany utwór Marka Grechuty pt. „Dni, których nie znamy”.
Apel okolicznościowy został przygotowany pod kierunkiem pani mgr Krystyny Piekarskiej, pani mgr Joanny Filonowicz i pani mgr Wioletty Rzepy.