Zimowisko’2020 w SP 38

W czasie tegorocznych ferii 30 uczniów SP 38 brało udział w szkolnym zimowisku organizowanym od 13 do 17 stycznia 2020r.
Zajęcia rozpoczęte w poniedziałek były swoistą rozgrzewką, gdyż składała się na nie kąpiel i zabawy wodne na pływalni Aqua, zimowa „zaprawa” w wodzie trwała aż dwie godziny!
We wtorek uczestnicy zimowiska wykonali przepiękne bukiety dla swoich babć i dziadków podczas warsztatów bibułkarskich, prowadzonych przez zaproszonych instruktorów : państwo Małgorzatę i Jerzego Antkiewiczów. Następnie wszyscy uczestniczyli w prelekcji policjantów na temat bezpiecznych zachowań. Było to zarówno pouczające jak i emocjonujące spotkanie ze stróżami prawa w naszym mieście.
W środę odwiedziliśmy legendarny teatr lalek Banialukę, gdzie z pierwszego rzędu (co za emocje!) oglądaliśmy spektakl pt. „Robinson”, oparty na motywach powieści D.Defoe” Robinson Crusoe”.
Czwartek na zimowisku zapamiętany został jako dzień pełen ekscytujących przygód i odkryć w sali zabaw „Fikołek”. Oprócz wspaniałej rekreacji i wspólnych zabaw, dzieci poznawały tajniki eksperymentów naukowych: samodzielnie tworząc np. suchy śnieg, tęczę, lawę czy „robala” z piany. Nie obyło się też bez wybuchów i błysków, co tylko wzbudzało ogólne zainteresowanie widzów i uczestników warsztatów.
Pięć dni ferii z SP 38 zakończyliśmy wspólnym seansem w kinie. Przed projekcją niektórzy szczęściarze tzn. Emilka z kl.1 czy Kamil z kl.3 wyłonieni zostali do udziału w quizie wiedzy nt. filmowych agentów specjalnych i odebrali zasłużone nagrody rzeczowe. Film „Tajni i fajni” o bazowaniu na zdobytej wiedzy, pomysłowości i unikaniu rozwiązań siłowych przypadł do gustu zarówno najmłodszym jak i najstarszym uczestnikom zimowiska. W doskonałych nastrojach rozstawaliśmy się po obiedzie, licząc na czekające już w czerwcu ponowne spotkanie w czasie letniej półkolonii!
Gorąco dziękujemy za współpracę wszystkim organizatorom, a uczestnikom za pogodę ducha i wspaniałą postawę !
Anna Nitefor i Urszula Miarczyńska – Micorek