44 Rodzinny Rajd Rowerowy

29 kwietnia 2018 r. odbył się 44 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Prezydenta Bielska – Białej. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 wraz z Rodzicami byli jego uczestnikami zdobywając 2 miejsce w kategorii na najliczniejszą reprezentację szkoły, w liczbie 58 rowerzystów.
W niedzielny poranek, któremu przyświecało słońce wyruszyli z Placu Ratuszowego w Bielsku – Białej na trasę pierwszego etapu o długości 13 km do Czechowic – Dziedzic na teren boiska sportowego MOSiR. Na półmetku rajdu zostały zweryfikowane liczebności poszczególnych grup cyklistów, można było uczestniczyć w konkurencjach sprawnościowych lub posilić się i odpocząć.
W samo południe uczestnicy rajdu wyjechali w drogę powrotną do Bielska – Białej. Drugi etap rajdu z metą na terenie ZIAD-u miał 19,5 km, nasza szkolna drużyna dojechała do mety w komplecie. Wszystkim uczestnikom dopisało dobre samopoczucie i humor. Na mecie mogliśmy posilić się grochówką przygotowaną przez „Po Świecie Kuchni”. Podczas wręczania nagród odebraliśmy puchar za 2 miejsce w kategorii – najliczniejsza grupa wśród szkół podstawowych. Nasza nagrodzona drużyna jak co roku prowadzona była przez nauczycieli wychowania fizycznego Jolantę Czechowicz i Wiesława Radaczyńskiego.
Dziękujemy za tak liczne uczestnictwo uczniom i ich rodzicom! Gratulujemy srebrnym zwycięzcom!!!!