50 urodziny Bolka i Lolka w Bielsku-Białej

7 listopada 2013 roku  50- te urodziny Bolka i Lolka rozpoczął kolorowy korowód, który przeszedł przez centrum miasta. Wzięło w nim udział 900 osób. Dzieci i młodzież z bielskich szkół oraz przedszkoli zachwycały przechodniów fantastycznymi strojami wzorowanymi na ubraniach bohaterów produkcji ze Studia Filmów Rysunkowych.

Urodziny Bolka i Lolka w Bielsku były uroczyście obchodzone. Wśród gości znalazł się Roman Nehrebecki – syn jednego z twórców postaci Bolka i Lolka, Władysława Nehrebeckiego. Symbolicznego otwarcia jubileuszowych obchodów dokonali wspólnie: prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, Rzecznik Praw Dziecka RP Marek Michalak oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego Aleksandra Gajewska.

W korowodzie wzięła udział również nasza szkoła. Zainspirowani filmem pt: „Bolek i Lolek wyruszają w świat” przebraliśmy się za bałwanki,  za Indian, za mieszkańców Azji, za „dzikusów” z Afryki, zaś Europejczyków reprezentowali uczniowie ubrani w nasze szkolne mundurki.  

Do podróży Bolka i Lolka dookoła świata nawiązywały hasła:

–  OD GRENLANDII  DO AFRYKI  BAWIĄ  DZIECI  BIELSKIE  SMYKI –

–  BOLEK  I LOLEK  MALUCHEM   WYRUSZAJĄ  W  ŚWIAT –

oraz  kula ziemska z kontynentami (zrobiona z niebieskiej piłki do skakania! ) umieszczona na dachu Malucha-Fiata 126p.

Byliśmy  jedną z najliczniejszych grup (około 60 osób)  budzącą zachwyt i entuzjazm wielu przechodniów i bardzo, bardzo wielu fotoreporterów!

Zresztą… zobaczcie sami!!!