„BĄDŹ I TY BEZPIECZNY” – pierwszoklasiści uczestnikami spotkania

Warto nosić odblaski. Bielskie pierwszaki już wiedzą.

Bezpieczeństwo na naszych drogach uczestników ruchu, a w szczególności dzieci pozostawia nadal wiele do życzenia. Pomimo zmniejszania się liczby wypadków pochłaniają one nadal wiele ofiar. Analizując jakie czynniki mają największy wpływ na skalę wypadków drogowych należy stwierdzić, iż jedną z przyczyn, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, jest brak odpowiedniej widoczności osoby pieszej w porze wieczorowo-nocnej. Problem ten dotyczy zwłaszcza dzieci.

W związku z tym około 1300 pierwszoklasistów z bielskich szkół podstawowych wzięło udział w spotkaniu pod hasłem „Bądź i Ty bezpieczny”, które odbyło się w naszej szkole w dniach 06-07.11.2019r. Organizatorami przedsięwzięcia były Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej oraz Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.
Do udziału w spotkaniu zaproszone zostały dzieci z klas I szkół podstawowych oraz ich rodzice, opiekunowie, a także nauczyciele wychowania komunikacyjnego. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie używania elementów odblaskowych, a przez to podniesienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest krótki, a warunki atmosferyczne znacząco pogarszają widoczność na drogach.

W programie imprezy przewidziano, m.in. pokaz filmu dla dzieci SZNUPEK RADZI pt.: „Jak być bezpiecznym na drodze”, przedstawienie teatralne poruszające kwestie bezpiecznej drogi do szkoły, pogadankę dotyczącą skutków powstawania wypadków drogowych oraz zastosowania odblasków, pokaz odzieży z najnowszymi trendami mody odblaskowej przygotowany przez uczniów z Bielskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Przemysłowego, a także zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Gośćmi spotkania były również postacie bajkowe – Kuba i Śruba, którzy zademonstrowali, jak prawidłowo zakładać odblaski.

Nasza klasa 1 SP również wzięła udział w tym przedsięwzięciu w pierwszym dniu spotkania. Dzieci były zachwycone! Z wielkim zainteresowaniem oraz ciekawością oglądały przedstawienie.
Na koniec każdy z uczestników spotkania otrzymał elementy odblaskowe, książeczkę edukacyjną „Bądź bezpieczny na drodze” oraz słodkie niespodzianki. Dziękujemy!