Baza szkoły

Sale lekcyjne szkoły podstawowej i gimnazjum mieszczą się w jednym z trzech budynków kompleksu Zespołu Szkół (budynek B). Klasy 1-3 oraz świetlica szkolna są gospodarzami przestronnych, jasnych i przyjaznych dla dzieci pomieszczeń na parterze, zaś klasy 4 – 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum zajmują sale lekcyjne na pierwszym piętrze. Wszystkie sale wyposażone są w zestawy multimedialne i dostęp do Internetu.

 

Świetlica szkolna zajmuje dwa duże pomieszczenia. Pierwsze tzw. „miękka sala” to swoisty figlopark – ukochane przez dzieci miejsce zabaw ruchowych. Sala wyposażona została w ramach programu Radosna Szkoła. Pomieszczenie drugie, to sala stolikowa z kolorowymi zabawkami, klockami, grami.

 

Ogromnym autem naszej szkoły jest możliwość korzystania z bogatej bazy edukacyjnej całego zespołu szkół samochodowych. I tak, zajęcia komputerowe i informatyka dla wszystkich uczniów naszej szkoły odbywają się w pracowniach komputerowych z bezpiecznym dostępem do Internetu i zasobów sieci.

Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się m.in. w nowoczesnej, przestronnej hali sportowej, zaś w okresie jesiennym i wiosenno – letnim intensywnie eksploatowane jest nowoczesne boisko szkolne z bieżnią i torem do skoków w dal. Uczniowie korzystają z sali z ośmioma stołami do ping-ponga i siłowni.

Biblioteka zajmuje jedno duże pomieszczenie z wydzieloną czytelnią będącą zarazem centrum medialnym z 12 stanowiskami komputerowymi. Baza biblioteki to ok. 29 000 woluminów – tak więc każdy znajdzie tu dla siebie coś interesującego.

Obok biblioteki znajduje się przestronna stołówka szkolna z bufetem, gdzie wydawane są obiady szkolne przygotowane od podstaw przez uczniów Technikum Gastronomicznego pod nadzorem swoich nauczycieli zawodu, w ramach tzw. warsztatów. Śniadania, napoje, artykuły spożywcze uczniowie mogą też zakupić w sklepiku szkolnym znajdującym się w budynku C.

Do dyspozycji uczniów pozostaje nowoczesna aula z 312 miejscami i sceną na której uczniowie stawiają pierwsze kroki jako młodzi artyści podczas występów, uroczystości szkolnych, koncertów, małych form teatralnych.
Na parterze, tuż obok świetlicy znajduje się gabinet pielęgniarki szkolnej, gdzie każdy uczeń może skorzystać z fachowej opieki medycznej.
Nie posiadamy szatni – każde dziecko ma do dyspozycji, na czas nauki w naszej szkole, własną szafkę!