W naszej klasie pojawiły się Ciszaki z Krainy Grzecznolandii. Ciszak to stworek, który boi się hałasu. Kiedy jest za głośno ucieka do swojego domku, a nawet może zniknąć i powrócić do swojej krainy. Ciszak mobilizuje nas do zachowania ciszy podczas zajęć. Ciszaki uwielbiają siedzieć na stoliczkach i obserwować naszą pracę. Kto podczas pracy zachowuje się zbyt głośno, niestety musi zamknąć swojego stworka w jego dźwiękoszczelnym domku. Małe stworki mobilizują dzieci do zachowania ciszy w czasie zajęć. Wszystkie pierwszaki są zachwycone pojawieniem się Ciszaków. Jak na razie starają się pracować w ciszy i same upominają się o stworki.




