Festiwal Kompozytorów Polskich – kolejny raz nasi uczniowie w czołówce zwycięzców.

W roku 2017 mija XXII edycja Festiwalu Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego. To wydarzenie bardzo wysokiej rangi muzycznej. Festiwal Kompozytorów Polskich gościł najznamienitszych twórców, kompozytorów i muzyków. Imprezie, od pierwszego festiwalu, towarzyszy konkurs wiedzy o kompozytorach organizowany przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych dla uczniów szkół ogólnokształcących miasta i okolic. Tegoroczny konkurs poświęcony był Feliksowi Nowowiejskiemu w 140 rocznicę urodzin, Henrykowi Mikołajowi Góreckiemu i Karolowi Szymanowskiemu. Celem konkursu jest wychowywanie przyszłych melomanów muzyki oraz rozbudzanie zainteresowań kulturą muzyczną.

W tym roku w konkursie drugie miejsce zajęła Julia Janczura- uczennica klasy III gimnazjum. Wyróżnienie otrzymał Jakub Wandzel również z klasy III gimnazjum. Uczniowie otrzymali nagrody pieniężne i dyplomy.

Do konkursu przygotowywała ich pani Urszula Miarczyńska-Micorek. Nagrodzonym gratulujemy sukcesu. Oprócz dyplomów i nagród uzyskali dodatkowe punkty do szkoły średniej.