Finał akcji UNICEF

W dniu 28 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się finał akcji UNICEF pt. „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”. Uczniowie szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne wzięli udział w specjalnej prelekcji na temat sytuacji w Syrii i pomocy organizowanej przez UNICEF.
Głównym celem projektu edukacyjnego UNICEF, w którym nasza szkoła uczestniczyła, było przekazanie uczniom wiedzy na temat sytuacji ich rówieśników żyjących w Syrii. Syria to kraj gdzie od kilku lat trwa wojna. Miliony mieszkańców uciekło, zostało uchodźcami, część została przesiedlona wewnętrznie, a część niestety nie przeżyła tych tragicznych wydarzeń. Życie w kraju, gdzie trwa konflikt nie jest proste. Wojna zmienia życie dzieci we wszystkich obszarach ich funkcjonowania.
Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w różnych akcjach UNICEF. Chcemy uwrażliwiać dzieci i młodzież na krzywdę i cierpienie innych ludzi oraz angażować ich w pomoc.
W szkole organizowana była zbiórka pieniędzy dla UNICEF na zakup koców i odzieży termicznej dla dzieci w Syrii. Bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty.
Koordynatorami akcji w szkole były: pani Katarzyna Hańderek i pani Maria Kurzyca.