Godzina kodowania

W dniach 4-10 grudnia 2017 uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 38 brali udział w akcji „Godzina kodowania” (The Hour of Code), organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA).

„Godzina Kodowania” jest globalną inicjatywą, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Pierwotnie, celem tej akcji było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków.

Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft, czy Disney.

W Polsce, dzięki zabiegom środowiska informatyków, od września 2017 roku programowanie zostało włączone do przedmiotu informatyka, którym są objęci wszyscy uczniowie od pierwszej do ostatniej klasy w szkole.

Łamigłówki udostępniane w ramach „Godziny Kodowania” są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań.
Uczniowie pracowali pod opieką Pani Barbary Filipiak – nauczycielki informatyki.