Innowacja pedagogiczna w klasie 2a „Lapbookowa nauka – cztery pory roku”

Klasa 2a pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Karoliny Górnej w roku szkolnym 2020/2021 realizuje innowację pedagogiczną „Lapbookowa nauka – cztery pory roku”. Lapbook to rodzaj interaktywnej książki, teczki, w której uczeń gromadzi informacje na określony temat.

W okresie od września do listopada uczniowie poznawali treści dotyczące jesiennej pogody, darów jesieni, jesieni w lesie, ogrodzie i zachowania zwierząt. Natomiast od grudnia do lutego uczniowie utrwalali wiedzę na temat zimowych miesięcy, symboli i zwiastunów zimy, bezpiecznych zabaw zimowych, ptaków odlatujących do ciepłych krajów, zwierząt zapadających w zimowy sen, sposobów dokarmiania ptaków zimą, zimowych zjawisk w pogodzie, zimowych ciekawostek, a także poznali powiedzenia i przysłowia o zimie.

Dzięki pracy nad lapbookiem wykazali się kreatywnością, poszukiwali informacje, nauczyli się je selekcjonować i ciekawie prezentować.

Podsumowaniem i utrwaleniem wiadomości było wykonanie lapbooka JESIEŃ, jako pierwszego modułu zaplanowanej innowacji oraz lapbooka ZIMA, jako drugiego modułu innowacji. Praca nad lapbookami trwała dość długo, gdyż jest to zadanie pracochłonne. Każdy z uczniów wykonał własnoręcznie swojego lapbooka. Efekty wysiłków dzieci są imponujące. Świadczy o tym m.in. ogromne zadowolenie i duma naszych podopiecznych i oczywiście naszej wychowawczyni. Uczniom podobała się nowa forma pracy. Z niecierpliwością czekają na czas kiedy będą wykonywać kolejnego wiosennego lapbooka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii poniżej. Prace są śliczne. :)