Jasełkowe tournee koła teatralnego

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych „Jasełkami”. Tegoroczne jasełka w naszej szkole zostały przygotowane przez uczniów SP pod opieką pani Urszuli Miarczyńskiej – Micorek. Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Scenariusz zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role, wprowadzając wszystkich w czas Bożego Narodzenia, pełnego pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Dekorację w auli przygotowała pani Magdalena Gawenda – Pezda, a stroje do przedstawienia pani Joanna Filonowicz. Jasełka były dla nas lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy, refleksji i wejścia w piękną atmosferę zbliżających się świąt.

Po Nowym Roku Jasełka ruszyły w trasę. 7 stycznia w kościele parafialnym pw NSPJ odbył się kolejny występ. W pięknie udekorowanej świątyni, w blasku świec i rozświetlonych choinek, młodzi artyści ponownie starali się wiernie odtworzyć wydarzenia związane z tą szczególną nocą, gdy Zbawiciel Jezus Chrystus przyszedł na świat. Przedstawienie zgromadziło w świątyni wielu parafian, którzy oklaskami na stojąco nagrodzili młodych wykonawców oraz hojnie wspomogli datkami akcje charytatywne podejmowane przez szkołę.

We wtorek 9 stycznia gościliśmy w szkole dzieci z okolicznych przedszkoli. Po raz trzeci na scenie zaprezentowano tegoroczne przedstawienie jasełkowe. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem obejrzały widowisko i nagrodziły występujących w jasełkach wielkimi brawami.

12 stycznia, zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, złożyliśmy wizytę mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej, gdzie mieszkają emerytowani nauczyciele. Na scenie ponownie zaprezentowano jasełka. Wzruszeni i szczęśliwi pensjonariusze włączyli się we wspólne śpiewanie kolęd. Spotkanie to na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.