Pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów klasy pierwszej SP

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.
/Kornel Makuszyński/

4 marca 2019r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I SP.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie „Sąd nad książką”, przygotowane przez starszych kolegów uczęszczających na zajęcia koła teatralnego.
Uczniowie dowiedzieli się czy warto czytać książki,czy komputer może zastąpić książki, jak należy dbać o nie, czego nie wolno robić, czytając książkę.
Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pan dyrektor dokonał pasowania każdego z uczniów.
Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, zakładki do książki i drobne upominki.
Dzieci zapoznały się również z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki.