Przedstawienie Świetlicowej Gromady

Grupa teatralna „I – grasz – ka” Świetlicowej Gromady przygotowała premierowe przedstawienie z okazji Dnia Dziecka. 1 czerwca bajeczkę mogli obejrzeć uczniowie klas 1 – 5 SP 38 oraz po południu rodzice i wszyscy sympatycy szkoły, a wkrótce obejrzą go dzieci z przedszkola i ich rodzice.
Prace nad spektaklem trwały ponad 2 miesiące, ale młodzi aktorzy – w większości pierwszo- i drugoklasiści spisali się wyśmienicie. Nie tylko perfekcyjnie opanowali powierzone im role, ale także wykorzystali wszystkie wskazówki budując swe postaci, tak aby były one barwne i sugestywne, jak w pierwowzorze bajki. Z całością przedstawienia pięknie współgrała scenografia, zgromadzone rekwizyty i muzyka, podkreślając radosny charakter bajki „O kocie w butach”.
Przedstawienie obejrzane zostało w wyjątkowym skupieniu publiczności, która chyba dała się oczarować urokowi wykreowanego w szkolnej auli świata bajki, a aktorzy schodzili ze sceny nagradzani gromkimi brawami. Słowa uznania dla małych aktorów wyraziła także Pani wicedyrektor SP 38 Zofia Zamaria, zachęcając pozostałych uczniów do włączenia się w twórczy ferment świetlicowego teatrzyku.
Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Anna Nitefor, Izabela Milewska – Barcik i Monika Szymanek Byrska.