Relacja z wręczenia Szlachetnej Paczki

Drogi Darczyńco,

dziękujemy, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Teresa z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Do rodziny wybraliśmy się w sobotnie popołudnie. Wniesienie wszystkich paczek do niewielkiego mieszkania nie zajęło nam długo, ale wypełniły one całą wolną przestrzeń w pokoju pani Teresy. Domownicy z niedowierzaniem patrzyli na pięknie zapakowane prezenty i cały czas powtarzali, że to chyba sen. Szybko zabraliśmy się za pomoc w rozpakowywaniu paczek. Z każdą kolejną w oczach pani Teresy pojawiało się coraz więcej łez. Gdy z jednego z pudełek wyjęła wymarzoną patelnię, na jej twarzy pojawił się najszczerszy uśmiech z możliwych. Pan Andrzej rozpakowywał prezenty w ciszy, nie wierzył, że spotkało go coś tak wspaniałego. Od razu przymierzył nową kurtkę i już jej nie zdejmował. Gdy już otworzyliśmy wszystkie paczki i zachwyciliśmy się przekazanymi darami, spędziliśmy miłe chwile przy ciepłej herbacie i przygotowanych przez panią Teresę słodyczach. To był naprawdę magiczny dzień.

Słowo od Rodziny

Państwo pragną z całego serca podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc dla nich. Są niezwykle wzruszeni i obiecują wspominać Państwa w swoich modlitwach. Życzą również wszystkiego co najlepsze na nadchodzące święta.

Słowo od Wolontariusza

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły (Panu Jakubowi za dostarczenie paneli), którzy dołożyli swoją cegiełkę do tak szczytnego celu. Daliście Państwo tej rodzinie znacznie więcej niż przekazane rzeczy. Dzięki Wam poczuli się dla kogoś ważni. Wierzę, że dobro wraca i mam nadzieję, że wróci ono do Państwa po stokroć. Pozdrawiam serdecznie i życzę wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI