Sprawozdanie z realizacji zadania nr 6

Przeprowadzenie konwersatoriów na temat:
Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do „paczki”.

W RAMACH PROGRAMU „Bezpieczna Szkoła 2014”

27 listopada 2013 roku w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku – Białej odbyło się spotkanie z panem sierżantem sztabowym Radosławem Kolasą ze Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.  Młodzież obejrzała film pod tytułem „Kibic”, po czym rozpoczęła się zaimprowizowana rozprawa sądowa z udziałem uczniów ZSSiO w sprawie głównego bohatera filmu, wciągniętego do grupy kibiców. Dzięki temu uczniowie mogli wyrazić swoje zdanie na temat łamania prawa oraz aktów wandalizmu.

W czasie prelekcji, która nastąpiła w drugiej części spotkania, pan sierżant przedstawił informacje na temat zasad zachowania w czasie imprez masowych, omówił zagrożenia, zaprezentował także ciekawą klasyfikację grup kibiców. Przedstawione zostały wykroczenia, które mają miejsce na stadionach oraz cel powołania grupy Spotters Team Polska – policjantów odpowiedzialnych za dialog z kibicami, fanów piłki nożnej, znających specyfikę klubów, którzy dbają o porządek i bezpieczeństwo w czasie meczów.