Szkoła Podstawowa nr 38 i Gimnazjum nr 12 w projekcie „Bezpiecznie z Profi Credit”

Akcja „Bezpiecznie z Profi Credit” została zainicjowana przez sponsora tytularnego bielskiej drużyny siatkarskiej BKS Profi Credit wraz z Komedą Wojewódzką Policji oraz WORD-em. Celem projektu jest propagowanie zdrowego i sportowego stylu życia, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa podczas imprez masowych.
Gościliśmy w naszej szkole zawodniczki klubu BKS Profi Credit: Anetę Wilczek i Aleksandrę Wańczyk. Siatkarki opowiadały o swojej karierze sportowej i zachęcały zebraną młodzież do czynnego uprawiania sportu. Siatkarki zapoznały zgromadzonych z historią klubu BKS, działalnością sekcji siatkarskiej oraz historią drużyny, w której grają. Przedstawiciele policji i WORD-u uczyli uczniów, jak bezpiecznie zachowywać się podczas imprez masowych, w tym na stadionach i w halach sportowych. Uczniowie otrzymali opaski odblaskowe oraz broszury informacyjne, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Zawodniczki poprowadziły w hali sportowej rozgrzewkę dla uczniów gimnazjum, a później sędziowały mecz siatkówki drużyn mieszanych.
Naszą szkołę do projektu zgłosili nauczyciele: Jolanta Wiśnicka-Wacławik i Sławomir Szęszoł.
Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas!