Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3

Tradycją w naszej szkole jest organizacja międzyszkolnych konkursów recytatorskich dla uczniów klas 1-3 bielskich szkół podstawowych. W tym roku jednak, ze względu na sytuację epidemiologiczną i związane z nią obostrzenia, zdecydowano się na formułę Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 1-3 z naszej placówki.

Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem „Wiosna w poezji polskiej”. Składał się z dwóch etapów: z eliminacji klasowych, które przeprowadziły w swoich klasach panie wychowawczynie, a następnie z etapu szkolnego, do którego ostatecznie zakwalifikowało się 14 uczniów.

Uczestnicy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pięknie zaprezentowali na deskach sceny auli ZSSiO wybrane przez siebie wiersze o wiośnie autorstwa sławnych, a także tych mniej znanych poetów polskich. Niektóre z dzieci były specjalnie przebrane z tej okazji oraz posiadały stosowne rekwizyty, nawiązujące do aktualnej pory roku oraz treści prezentowanego wiersza. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki i dlatego Jury miało nie lada problem z wyborem laureatów.

Organizatorki i jurorki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego – panie Krystyna Piekarska oraz Karolina Górna wręczyły wszystkim uczestnikom dyplomy oraz nagrody rzeczowe, dziękując za aktywny udział i zapraszając do konkursu w kolejnym roku szkolnym.

A oto wyniki tegorocznego konkursu:
– I miejsce ex aequo: Aron Szeliga (z kl. 1), Edyta Jeż (z kl. 2), Magdalena Środa (z kl. 3);

– II miejsce ex aequo: Maja Litawa (z kl. 1), Karol Przyczyna (z kl. 2), Oliwia Ryszkiewicz (z kl. 3);

– III miejsce ex aequo: Maksymilian Krzysztofowicz (z kl. 1), Tymon Pająk (z kl. 2), Maciej Gąsiorowski (z kl. 3);

– Wyróżnienia: Dawid Marchesi (z kl. 1), Gabriela Żelich (z kl. 1), Liliana Klonowska (z kl. 2), Mateusz Lipa (z kl. 3), Filip Wincenciak (z kl. 3).

Serdecznie gratulujemy!!!

„Koniec śniegu!
Wiosna w biegu!
Już bociany powracają,
Już skowronki koncert dają.
Tu krokusy, tam żonkile
Spoglądają na świat mile.
Trawa zmienia swoja zieleń,
Chętnie ją polubi jeleń.
Budzi się przyroda wkoło,
Będzie pięknie i wesoło.
Słońce teraz częściej świeci,
Na dwór wzywa wszystkie dzieci.”