Udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „Dzieci uczą rodziców”

Klasa 1a i 3a przystąpiły do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „Dzieci uczą rodziców” organizowaną przez Centrum Rozwoju Lokalnego, objętą honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych, czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji.

W ramach akcji każdego miesiąca drogą elektroniczną będziemy otrzymywać materiały do przeprowadzenia lekcji z najmłodszymi (konspekt zajęć + prezentację multimedialną). Dzieci są bardzo ciekawe świata, zadają mnóstwo ważnych i potrzebnych pytań. Dlatego też tematyka zajęć będzie bardzo szeroka. Dzieci dowiedzą się jak być bezpiecznym w szkole, w ruchu drogowym, korzystając z internetu, czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku.

Ekologia? Ważna sprawa! Dzieci poznają jak poprawnie segregować odpady oraz jak walczyć ze smogiem.

Historia? Każdy ją powinien znać. Droga Polski do niepodległości, symbole narodowe to coś, co najmłodsi będą znać.

Sport? Sport to zdrowie. Każdy uczeń jak bezpiecznie ćwiczyć się dowie.

Tematem naszej pierwszej lekcji była: Niepodległa Polska. Podczas tej lekcji dzieci: poznały symbole narodowe, dowiedziały się kim byli ojcowie polskiej niepodległości, poznały „Katechizm polskiego dziecka” oraz dowiedziały się, czym jest „patriotyzm”. Po tej lekcji uczniów rozpierała duma, że są młodymi Polakami!
Przed nami jeszcze wiele ciekawych lekcji, na które czekamy z niecierpliwością.