W-F z Mistrzami w ZSSiO

W dniach 11-12 grudnia 2019 r. w hali sportowej ZSSiO odbyły się Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF zorganizowane przez Fundację Moniki Pyrek pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.  Przez dwa dni odwiedziło naszą szkołę około 600 uczniów bielskich podstawówek.

Dyrektor ZSSiO Janusz Berek przywitał przybyłych gości, a mieliśmy przyjemność gościć zastępcę prezydenta Bielska-Białej Adama Ruśniaka, który w imieniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego otworzył spotkanie; zastępcę naczelnika Wydziału Promocji i Sportu Jacka Brodę; zastępcę dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty Krzysztofa Bańczyka oraz Andrzeja Gajeckiego z Sekcji Organizacji Sportu Szkolnego MZO.

Gościem specjalnym była Mistrzyni lekkiej atletyki Monika Pyrek. Znakomita polska tyczkarka przeprowadziła alternatywne lekcje wuefu z użyciem interaktywnych symulatorów, na których można było poćwiczyć, łącząc nowoczesną technikę ze sportem. Na hali rozlokowano 10 interaktywnych stanowisk, poczynając od stanowiska do piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność, poprzez stanowisko do przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora, aż do stanowisk z aplikacjami zmagań sportowych w systemie wirtualnej rzeczywistości. Uczestnicy mogli zasmakować emocji towarzyszących wyczynowym sportowcom uczestniczącym w Mistrzostwach i Igrzyskach Olimpijskich oraz porównać osiągane wyniki z wynikami swoich rówieśników jak i zawodowych sportowców.

Podczas zajęć dzieci i młodzież miały okazję również obejrzeć pokaz piłkarskiej żonglerki i poćwiczyć z Pawłem Skórą – Mistrzem świata, Europy i Polski we freestyle football. Kolejną niespodzianką była wizyta Mariana Kasprzyka – Mistrza Olimpijskiego w Boksie.

Wszyscy uczestnicy oprócz sporej dawki ruchu i świetnej zabawy otrzymali upominki oraz mieli możliwość zdobycia autografu i wykonania zdjęcia z Mistrzami sportu. Inicjatorem zorganizowania w ZSSiO imprezy byli: Katarzyna Dobija i Wiesław Radaczyński – nauczyciele wychowania fizycznego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficzno-filmowej

 

Poniżej zamieszczamy linki do artykułów nt. wydarzenia:

Oficjalna strona Urzędu Miejskiego: https://www.bielsko-biala.pl/aktulanosc/alternatywne-lekcje-wf

beskidzka24.pl: https://beskidzka24.pl/monika-pyrek-na-podbeskidziu-czyli-lekcje-calkiem-inne/

Dziennik Zachodni: https://dziennikzachodni.pl/alternatywne-lekcje-wf-moniki-pyrek-w-bielskubialej-zdjecia/ar/c1-14648377

Fundacja Moniki Pyrek: http://alternatywnelekcjewf.pl/2019/12/12/bielsko-biala/

Fundacja Moniki Pyrek: http://alternatywnelekcjewf.pl/2019/12/12/podsumowanie-dwoch-dni-aktywnosci-w-bielsku-bialej/

naszemiasto.pl: https://bielskobiala.naszemiasto.pl/monika-pyrek-w-bielsku-bialej-i-alternatywne-lekcje-wuefu/ar/c1-7464915

Radio Bielsko: https://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/monika-pyrek-na-alternatywnych-zajeciach-wf-u/43589

Polskie Radio Katowice: https://radio.katowice.pl/zobacz,46560,Wigilia-dla-samotnych-Zawody-policyjne-Alternatywna-lekcja-WF-Brzozowski-u-dzieci.html