Walentynki w klasach 1-3

Walentynki to doskonały czas, który przypomina nam o potrzebie wyrażania naszych uczuć względem drugiego człowieka. Zdarza się, że w codziennym życiu zapominamy powiedzieć drugiej osobie jak bardzo jest dla nas ważna.
Dzień Świętego Walentego to najlepszy moment, aby przekazać naszym bliskim bądź przyjaciołom ile dla nas znaczą i za co ich cenimy. Przy okazji tego święta mamy doskonałą okazję, aby przypomnieć dzieciom co oznacza bycie dobrym przyjacielem, jak dzielić się dobrem i wzajemnie się wspierać.

Dzień 14 lutego stał się również okazją do świętowania w naszych klasach. Właśnie z tej okazji uczniowie klas 1-3 pod kierunkiem swoich wychowawców poznawali tradycje walentynkowe, budowali atmosferę przyjaźni i życzliwości. W klasach odbywały się quizy walentynkowe, wesołe zabawy muzyczno-ruchowe, powstały piękne prace plastyczne, a uczniowie wręczali sobie drobne upominki i własnoręcznie wykonane kartki, w których dominowały serduszka i kolor czerwony.
Ponadto klasa 3a połączyła Dzień Świętego Walentego z przypadającym raz w roku Tłustym Czwartkiem. Uczniowie tej klasy uczcili ten dzień zajadając się pysznymi pączkami zasponsorowanymi przez tatę Filipa oraz degustując słodkie ciasteczka i cukierki przyniesione przez Julcię oraz Magdę.

W tym dniu panował szczególny, wspaniały nastrój, przepełniony miłością, przyjaźnią i sympatią. To był naprawdę miły dzień!