Wycieczka do Warszawy

Początek maja to tradycyjnie czas wycieczek szkolnych. W dniach 6-7 maja uczniowie klas: siódmej, ósmej oraz trzeciej gimnazjalnej wyjechali na dwudniową wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Wyruszyli w podróż wcześnie rano, bo program był bardzo napięty.

Pierwszego dnia spotkali się z przewodnikiem miejskim i odbyli długi spacer mijając po drodze wiele obiektów historycznych (m.in. zakamarki Starego Miasta z Zamkiem Królewskim, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza ze zmianą warty honorowej, Pomnik Małego Powstańca), o których ciekawie i z humorem opowiadał pan Marcin. Po krótkiej przejażdżce warszawskim metrem przystąpili do zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w atrakcyjny, interaktywny sposób mogli pogłębić swoją wiedzę historyczną. Na zakończenia dnia uczniowie udali się do przepięknych o tej porze roku Łazienek Królewskich. Nie był to tylko spacer, ale gra terenowa, dzięki której uczniowie w bezbolesny sposób przyswajali nowe wiadomości, rywalizując między sobą i zacieśniając więzi koleżeńskie. Zmęczeni i pełni wrażeń zakończyli dzień w hotelu „Aramis”, gdzie czekała na nich obiadokolacja i komfortowe pokoje.

Rankiem następnego dnia po „wypasionym” śniadaniu nasza młodzież kontynuowała wizytę w stolicy. Rozpoczęli od stadionu PGE Narodowy, gdzie odbyli wycieczkę pt. „Piłkarskie emocje” a następnie udali się do Sejmu Rzeczypospolitej na żywą lekcję WOS-u. Po krótkim spacerze ulicami Warszawy i przerwie na posiłek czekał ich seans w Planetarium „Niebo”- film „Astronauta” w technologii 3D.

Wizytę w Warszawie wieńczył pobyt w Centrum Nauki Kopernik, miejscu w którym ciekawi świata i dociekliwi uczniowie nie mogli się nudzić. Pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i zdobytą w przyjemny sposób wiedzę z wielu dziedzin, powrócili późną nocą do Bielska-Białej.

Organizatorami wycieczki były opiekunki SU p. Joanna Filonowicz i Dorota Popik. Dziękujemy także wychowawcom p. Alicji Kuźmińskiej i Magdalenie Tarała-Chowaniec oraz p. wicedyrektor Zofii Zamarii za pełnienie opieki nad młodzieżą.