Z wizytą w bajecznej Krainie Oz

W jesienny poranek 23 października klasy 1 i 3 Szkoły Podstawowej Nr 38 pod opieką pań Joanny Klyty i Krystyny Piekarskiej udały się do Bielskiego Centrum Kultury na inspirujące przedstawienie musicalowe pt. „Dorotka w Krainie Oz”.

Główna bohaterka sztuki – Dorotka, podczas tornada, przenosi się do Krainy Oz, znajdującej się po drugiej stronie tęczy. Tam poznaje Maczkinów, którzy w podziękowaniu za pomoc w uwolnieniu od złej wiedźmy, wskazują jej drogę do czarnoksiężnika, który może pomóc Dorotce w powrocie do domu.

W drodze do Szmaragdowego Grodu Dorotka poznaje Stracha na wróble, który marzy o rozumie, Blaszanego Drwala pragnącego mieć serce i strachliwego Lwa chcącego, aby Oz uczynił go odważnym. Podczas podróży przyjaciele napotykają wiele niebezpieczeństw, z których wychodzą obronną ręką.

Uczniowie dowiedzieli się, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają uczucia, kształtowanie charakteru i wiara w to, że wszystko jest w zasięgu naszej ręki. Na takie właśnie spektakle chcemy chodzić jak najczęściej!

Wyjście na musical zorganizowała p. Krystyna Piekarska