Z wizytą w Bielskim Centrum Kultury

2 marca uczniowie klas 1- 3 pod opieką swoich wychowawców udali się do Bielskiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Przyjaciele z Bullerbyn” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza.
Znani od pokoleń mali bohaterowie z Bullerbyn zaprosili widzów w teatralną podróż pełną piękna, mądrości i wzruszeń oraz porwali ich swoją energią i kreatywnością w magiczny świat niezapomnianych przygód, pokazując jak warto cieszyć się własnym życiem i tym, co się ma.
Opowiedziana językiem teatru historia uczyła odpowiedzialności, samodzielności, pracowitości, odwagi i przyjaźni. Spektakl odkrył przed uczniami dziecięcy świat, w którym każdy zwyczajny dzień zamienia się w niesamowite zdarzenie – zabawę w Indian, poszukiwanie skarbów, przebieranki czy przesyłanie wiadomości „sznurkową pocztą”.
Wszystko było tutaj spontaniczne, prawdziwe i zabawne, otoczone oryginalną scenografią oddającą klimat czasu i miejsca oraz teatralnymi efektami.
Wspaniała gra aktorów, dowcipne dialogi przeplatane przebojowymi piosenkami, taniec i radość, płynące ze sceny sprawiły, że czas na chwilę stanął w miejscu i przeniósł dzieci w niezapomniany świat dziecięcej wyobraźni.