Zajęcia edukacyjne z klockami LEGO w klasie 3a

To niesamowite jak wielką moc ma Facebook. Tak, tak… bo od tego wszystko się zaczęło.
A było to tak: najpierw wychowawczyni klasy 3a p. Joanna Klyta przeczytała na Facebooku post ze strony Edukido – zabawy klockami, który zachęcał do udziału w konkursie. Należało polubić stronę Edukido, udostępnić ją i pozostawić komentarz typu „SP 38, klasa 3a”. Czym więcej komentarzy dla danej klasy, tym większa była szansa na zwycięstwo. Nagrodą w konkursie były warsztaty edukacyjne z wykorzystaniem klocków LEGO.
I tak oto, zdobyliśmy V miejsce wśród wielu bielskich szkół biorących udział w konkursie i wygraliśmy warsztaty z 50% zniżką. Pozostałą kwotę pokryli rodzice uczennicy klasy 3a Wiktorii – Państwo Agata i Bogusław Witas, którym serdecznie dziękujemy.
Z ogromną niecierpliwością wszystkie dzieci czekały na dzień 10 grudnia, bo właśnie w tym dniu zawitali do nas przedstawiciele Edukido i przeprowadzili dla uczniów jedyne w swoim rodzaju zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem klocków.
Warsztaty Edukido to zupełnie nowy wymiar nauki, to nie tylko budowanie, ale i przekazywanie wiedzy z konkretnego obszaru tematycznego, to doskonała „siłownia dla mózgu”, świetne ćwiczenia na rozwijanie wyobraźni, to ciekawa i angażująca zabawa oraz dużo nowych wiadomości.
Kreatywność trzecioklasistów znowu nie miała sobie równych!