„ŻYWA” LEKCJA ANGIELSKIEGO

Na zakończenie karnawału, uczniowie klasy 5A SP nr 38 mieli możliwość uczestniczenia w „żywej” lekcji języka angielskiego.
Realizując w ramach zajęć temat „Let’s order a pizza! Zamawianie pizzy przez telefon”, uczniowie zamawiali pizzę przez telefon w języku angielskim w jednej z bielskich pizzerii. Nie tylko wybrali oni pizzerię, ale również musieli określić rodzaj i rozmiar zamawianej pizzy, dodatki do niej oraz sosy. I to wszystko w języku angielskim pod czujnym okiem nauczycielki języka angielskiego, pani Małgorzaty Olmy. Pomimo tremy, uczniowie poradzili sobie doskonale z zadaniem i kiedy przyszedł czas na konsumpcję, radości nie było końca… Różne rodzaje pizzy dotarły zgodnie z zamówieniem i wszystkim bardzo smakowały.
Było to dla naszych uczniów bardzo ciekawe doświadczenie i przeżycie, gdyż mogli oni „na żywo” sprawdzić swoje umiejętności komunikowania się
w języku angielskim. Ponadto uczniowie przekonali się, że są zgranym zespołem klasowym, w którym mogą na sobie polegać i potrafią podejmować wspólne decyzje.