Archiwum

Spotkanie z poezją – 23.05.2014 r. „W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy”

Już po raz kolejny spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej, aby uczestniczyć wspólnie z rodzicami w wieczorze poezji. Tym razem uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Marii Tyrały przygotowali wiersze Jana Brzechwy. Zapoznaliśmy się nie tylko z twórczością poety, ale także z faktami z jego życia.

 

 

Spotkanie z poezją – 12.03.2015 r. „Spotkanie z poezją Adama Mickiewicza”

„Adam Mickiewicz wielkim poetą był” – o tym mogli się przekonać wszyscy uczestnicy wieczoru – zebrani goście oraz wykonawcy jego twórczości. Przy dźwiękach nastrojowej muzyki mogliśmy wysłuchać wierszy poety w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum naszej szkoły, których przygotowała pani Maria Tyrała. Można było również podziwiać dekorację ilustrującą epokę życia Adama Mickiewicza – romantyzm.

 

 

Spotkanie z poezją – 8.06.2016 r. „Żem był jak pielgrzym…” – spotkanie z poezją Juliusza Słowackiego

W tym roku bardzo późno, bo dopiero 8 czerwca, spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej, aby uczestniczyć w wieczorze poezji i wysłuchać wierszy Juliusza Słowackiego. Wykonawcy (uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum) pod kierunkiem pani Marii Tyrały skupili się na strofach ilustrujących podróże poety. Mogliśmy prześledzić także trasę jego wojaży na przygotowanych dekoracjach. Jak co roku swoją obecnością zaszczyciła nas Dyrekcja Zespołu, rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy wykonawców.