Ogłoszenia i aktualności

 


„Z książką na wakacje” – list do rodziców.

Wakacje tuż za progiem – jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów dla wszystkich – dzieci, rodziców. Czas, kiedy wreszcie możemy zwolnić, zrelaksować się, odpocząć i poświęcić naszym dzieciom. Wspólne spędzanie czasu – nieważne, czy spędzamy go w mieście, nad morzem, czy w górach, na plaży, pod namiotem, czy u dziadków na wsi – zawsze jest ważne, bo buduje mocną więź pomiędzy członkami rodziny.


 

Uwaga ! Uwaga !

Rozstrzygnięto I etap konkursu „W krainie baśni” dla klasy II i III szkoły podstawowej.
Do II etapu zakwalifikowali się :
Z klasy II: Nadia Ciućka, Konrad Tomasiak i Aleksandra Płuchowska
Z klasy III a: Zofia Winiarska (Filip Barwicki), Ewelina Gancarz i Kamil Król
Z klasy III b: Vivien Janaszek, Wiktoria Michałek i Daniel Handzel
Termin II etapu został przesunięty i odbędzie się 13 czerwca 2017 r. o godz. 8.15

Konkurs dla II i III klas szkoły podstawowej „W krainie baśni”

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. Etap pierwszy polegał będzie na pracy indywidualnej w formie pisemnej – test ( pytania zamknięte wielokrotnego wyboru, krzyżówka, zadanie matematyczne), który odbędzie się w klasach w dniu 28 kwietnia 2017 r. o godz.9.50. Wyłoni on drużyny trzyosobowe z każdej klasy, które przystąpią do rywalizacji w etapie drugim. Etap drugi odbędzie się 25 maja 2017 r. o godz. 9.50. Ogłoszenie wyników nastąpi po obliczeniu punktów. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe oraz dyplomy, które zostaną wręczone przez wychowawców klas podczas rozdania świadectw. Literatura do konkursu w załączonym regulaminie.

Regulamin_konkursu_bibliotecznego_2017

Spotkanie z pisarzem


11 października 2016 r. o godz. 8.50 w naszej szkole odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci panem Waldemarem Cichoniem. Uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej mogli wysłuchać fragmentów książek, z serii o niesfornym kocie Cukierku, czytanych przez Autora. Podczas spotkania Pan Waldemar Cichoń opowiadał o pracy i warsztacie pisarza, procesie pisania książek, wplatając w mini-wykład ciekawe informacje dotyczące historii, współczesności i przyszłości książki. Po spotkaniu była możliwość zakupienia przez dzieci książki z imienną dedykacją Autora. Dodatkowych informacji na temat pisarza można zasięgnąć na stronie www.waldemarcichon.pl

„Książki naszych marzeń”

Szkoła Podstawowa nr 12 uczestniczy od grudnia 2016 r. w Programie Rządowym „Książki naszych marzeń”, w ramach którego otrzymaliśmy 1625,00 zł. Uczniowie mogli decydować o tytułach zakupionych książek, składając propozycje w bibliotece szkolnej. Nabyte atrakcyjne książki wzbogacają ofertę biblioteki oraz promują czytelnictwo.