Międzyszkolny Konkurs Recytatorski – Piękna Niepodległa…

Już po raz trzeci z rzędu w naszej szkole został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas drugich i trzecich bielskich szkół podstawowych pod honorowym patronatem Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących. W dniu 20 listopada br. zaprosiliśmy na naszą scenę w auli najmłodszych przedstawicieli bielskich szkół na konkurs pod hasłem „Piękna Niepodległa – malowana wierszem”, wpisujący się w tematykę 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W konkursie zaprezentowali się uczniowie z następujących szkół: SP Nr 1, SP Nr 13, SP Nr 20, SP Nr 27, SP Nr 37 i SP Nr 38.

Zwycięzcami zostali:
I miejsce ex aequo – Małgorzata Luber (SP Nr 37) oraz Oliwia Janowska (SP Nr 27)
II miejsce – Bartłomiej Trela (SP Nr 37)
III miejsce – Mikołaj Kasprowicz (SP Nr 38)
wyróżnienia – Jakub Chtiej (SP Nr 27) oraz Nikodem Małysiak (SP Nr 37)

Tegorocznym gościem specjalnym był pan Sebastian Chmiel – reżyser teatralny (Teatr Na Dłoni), muzyk (wokalista zespołu Grupa Furmana).

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, słodkie upominki oraz poczęstunek. Zwycięzcom i wyróżnionym uczniom przyznano cenne nagrody książkowe, zaś nauczyciele przygotowujący młodych recytatorów do konkursu otrzymali pisemne podziękowania.

Serdecznie dziękujemy szkołom, które pozytywnie odpowiedziały na nasze zaproszenie.
Organizatorki Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego: pani Krystyna Piekarska oraz pani Joanna Wolff gratulują wszystkim uczestnikom wspaniałych występów i zapraszają do ponownego udziału za rok!