Ślubowanie uczniów klasy 1a i przyjęcie do Świetlicowej Gromady

„W naszej pierwszej klasie, jak we wszystkich klasach,
nie brak wiercipięty, nie brak ananasa!
Mamy parę gaduł i spóźnialskich furę,
oraz tych, co piszą jak kura pazurem.
Ale przyrzekamy, skończą się kłopoty,
już my wszyscy panią przekonamy o tym.
Niech państwo nie myślą, że to puste słowa,
bo dziś między nami stanęła umowa!”

Oto cała prawda o tegorocznych pierwszakach, które 23 października 2020 r. stały się prawowitymi uczniami Szkoły Podstawowej Nr 38.
W ten wyjątkowy i niepowtarzalny dzień dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki, wykazały się znajomością literek i cyferek oraz dobrych manier. „Bardzo kulturalna piosenka” stała się hitem tej uroczystości… bo pierwszoklasiści „zamiast walić z grubej rury, wolą trochę mieć kultury, bo kultura czyni cuda – różni ich od małpoluda”. A kiedy z ogromną powagą oświadczyli, że w przyszłości chcą dobrze zdać maturę, nie było już żadnych wątpliwości, że będą naszymi perełkami w szkole.
Zapewne z bijącym sercem każdy uczeń powtarzał za swoją wychowawczynią panią Joanną Klyta tekst ślubowania, a potem ze wzruszeniem przyjmował na swoje ramię „dotyk czerwonego ołówka”. Aktu pasowania dokonała pani Dyrektor Zofia Zamaria.

W tym dniu nasi milusińscy uroczyście ślubowali, że będą też koleżeńscy i uprzejmi wobec siebie, że będą aktywnie uczestniczyć w zajęciach świetlicowych, że będą szanować zabawki i wyposażenie, a przede wszystkim obdarowywać będą otoczenie dobrym humorem i radosną obecnością.
Pod kierunkiem wychowawczyni świetlicy pani Anny Nitefor prezentując swoje umiejętności, takie jak: uważność, pomysłowość, współpracę oraz układ choreograficzny do piosenki „Witajcie w naszej bajce” zostali przyjęci do Świetlicowej Gromady.

Atrakcjom nie było końca…Każdy uczeń stał się posiadaczem legitymacji szkolnej, każdy otrzymał dyplomy „pasowania na ucznia” i „świetlika” oraz upominek w postaci książeczki. Samorząd Klasowy wykonał sobie pamiątkowe zdjęcie z panem Dyrektorem Januszem Berkiem, a wiele niezapomnianych momentów uwieczniła na zdjęciach pani pedagog.

Ten dzień na zawsze pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty!