Tydzień origami w świetlicy

Światowy Dzień Origami w świetlicy szkolnej uczciliśmy całym tygodniem poświęconym tej aktywności. Zajęcia prowadzone przez p. Annę Nitefor miały na celu zapoznanie i przybliżenie tej jakże starej japońskiej sztuki precyzyjnego składania figur z papieru oraz zgromadzenie przez dzieci jak największej liczby figurek, wykonywanych w świetlicy lub też w domowym zaciszu.

Codziennie dzieci próbowały opanować umiejętność wykonania innej figury. W poniedziałek uczyły się jak wykonać dowolne zwierzątko (rybka, świnka, miś, małpka itp.).

We wtorek – kwiat: lilia lub tulipan.

W środę – dowolne pudełko, kubek lub formę modułową.

W czwartek – serduszko, które równocześnie można wykorzystać jako zakładkę do książki.

A w piątek ukoronowaniem tygodnia origami było wspólne wykonywanie symbolu sztuki origami czyli żurawia: lecącego, stojącego i siedzącego.

Trzeba przyznać, że niektórzy uczniowie wykazali wiele zapału i zaangażowania w wykonywanie figur, zostając długo po lekcjach i przedłużając godziny pobytu w świetlicy oraz wykonując papierowe figurki w domu. Rekordzistką okazała się Edyta Jeż z kl. 3a wykonując aż 17 figur, uczennice klasy 1a: Jagoda Kowal i Iga Bednarczyk wykonały po 10 figur, a Karol Przyczyna z klasy 3a zrobił ich 9. Dziękuję wszystkim miłośnikom origami za włączenie się w zajęcia origami, których krąg w naszej Świetlicowej Gromadzie stale się powiększa.